Коли порушується питання про покупку м'яких меблів, покупець йде в салон і вибирає виріб, орієнтуючись в першу чергу на його зовнішній вигляд. Але ж не менш важливо, що у дивана, крісла або ліжка знаходиться всередині. Саме від якості цих компонентів залежить комфорт, який ви будете отримувати, відпочиваючи на своєму новому дивані або ліжку.
Залежно від використаних наповнювачів, меблі будуть м'якішими або жорсткішими, будуть швидко просідати або добре тримати форму. Тому дуже радимо вам познайомитися з основними видами «начинки» для м'яких меблевих виробів, щоб, здійснюючи покупку, знати, на що саме варто звернути увагу.
У наші дні дуже популярними є ортопедичні матраци. Вони спеціально сконструйовані таким чином, щоб під час відпочинку ваше тіло знаходилося в природному положенні. Для того щоб матрац виконував свої функції, він повинен лежати або на звичайній поверхні, або на спеціальній ортопедичній основі, оснащеної ламелями. Це дерев'яні поперечні поперечини, які можуть бути певної ширини і розташовуються на певній відстані одна від одної. Під час сну ламелі вигинаються, що дозволяє матрацу виконувати своє ортопедичне призначення. Ламелі можуть або наглухо прибиватися до каркасу ліжка, або вставлятися в спеціальні гнізда. Обидва способи дозволяють зменшити жорсткість матрацу під час людського сну.
Ламелі виконують ще кілька функцій. Вони допомагають зберігати ортопедичні властивості матрацу протягом тривалого часу, а також дозволяють йому «дихати». Якщо матрац покласти на будь-яку криву поверхню (старий матрац, протиснута сітка), то крім того, що спати на ньому буде незручно (отже, ніякого ортопедичного ефекту ви не помітите), він ще й дуже швидко прийде в непридатність, тому що вм'ятини не змусять на себе чекати.
Таким чином, ламелевий блок у диванах і ліжках - це необхідна умова для того, щоб тіло могло дійсно відпочивати, а не проводити ніч у незручностях і муках.
Ще однією важливою характеристикою зручності м'яких меблів є використовуваний в її матрацах пружинний блок.
Саме він відповідає за те, яким чином матрац буде впливати на хребет. Пружини в ортопедичних матрацах підлаштовуються під кожну ділянку тіла, що дає можливість людині відпочивати в найбільш зручній для себе позі, абсолютно без шкоди для хребта.
Пружинні блоки бувають типу "Боннель" - залежний пружинний блок, створений методом безперервного плетіння, і незалежний пружинний блок "Pocket spring", бочкоподібні пружини якого зашиті в окремі мішечки з високоміцного матеріалу.
Пружини «змійка» зобов'язані своїй назві формі, яку вони собою являють. Такі пружини використовуються при виготовленні диванів і крісел і швидше призначені для того, щоб на них сидіти, а не лежати. Змійки надають м'яким меблям деякий ортопедичний ефект і пружність. Щоб перешкодити просідання, ці пружини добре загартовують. Змійки використовуються при виготовленні підстав для м'яких меблів давно і встигли зарекомендувати себе як надійний в експлуатації елемент.
Звичайно, розглядаючи підстави для м'яких меблів, ми не можемо не згадати фанеру. Багатошарова фанера, що має не менше 15 мм товщини, використовується, коли потрібно виготовити конструкцію високої міцності, яка не деформується і являє собою ідеально рівну поверхню для укладання на неї матрацу. Фанера знайшла своє основне застосування в дитячих ліжечках, коли жорсткість є неодмінною умовою для того, щоб хребет дитини не деформувався і розвивався правильно, а також при виготовленні каркасів для ліжок і нижніх ящиків, якими в наші дні часто оснащують дивани.
Пінополіуритан
У наш час пінополіуретан (ППУ) - це дуже популярний наповнювач для м'яких меблів, який представляє собою спінений синтетичний матеріал, отриманий в результаті змішування декількох синтетичних полімерів. Численні дослідження довели, що цей матеріал екологічно чистий і абсолютно безпечний для здоров'я людини, що дозволило йому, крім інших сфер промисловості, широко закріпитися в якості наповнювача для м'яких меблів.
У ППУ є безліч сортів, найбільш сучасні з яких мають потрібну для виготовлення матраців пружність, жорсткість і довговічність. До інших корисних властивостей пінополіуритана відносяться: хороший тепло- та вологообмін, гіпоалергенність, що дуже важливо для м'яких меблів, висока повітропроникність, здатність витримувати сильні і тривалі навантаження, не деформуючись при цьому. ППУ не накопичує і не виділяє пил, а також надає матрацу м'якість. Пінополіуритан також може застосовуватися як прошарок по периметру матраца для додання йому правильної форми і стійкості.
Багатошарова фанера
Фанера представляє собою багатошаровий матеріал, який отримують за допомогою склеювання спеціально підготовленого шпону. Щоб надати фанері значну міцність, шари шпону накладаються так, щоб волокна деревини кожного наступного листа були строго перпендикулярні попередньому. Таких шарів у багатошаровій фанері зазвичай непарна кількість - 3 і більше.
Яким чином виготовляють фанеру?
Фанера виготовляється з твердих і м'яких порід деревини і буває декількох видів, які відрізняються як за своїм зовнішнім виглядом, так і призначенням, терміном служби і вартістю.
У наш час фанера широко застосовується в багатьох галузях промисловості, в тому числі і при виготовленні м'яких меблів. Міцність і довговічність робить її дуже зручним матеріалом для виготовлення основ для ліжок і крісел, а також вбудованих ящиків, якими для зручності оснащуються багато моделей диванів.
Дерево - це абсолютно особливий матеріал, який використовується при виготовленні меблів. Його довговічність, благотворний вплив на людський організм, приємний запах і міцність сприяють тому, що дерев'яні деталі користуються великою популярністю і широко застосовуються в меблевій промисловості.
Брус - це колода, обтесана з усіх чотирьох сторін, завдяки чому вона приймає прямокутну форму. Виготовляється з добірного лісу хвойних порід, це може бути ялина, сосна, модрина, ялиця і кедр. У нього прекрасні характеристики: висушений брус чудово зберігає тепло і дозволяє меблям дихати, він не дає усадки і не потребує додаткової обробки. Це екологічно чистий матеріал.
У поєднанні з фанерою брус широко використовується для створення каркасів м'яких меблів. Брус хвойних порід надає каркасу стійкість і міцність. Він дозволяє пружинному матрацу, який розташовується на ньому, перебувати в ідеально рівному положенні, захищаючи таким чином пружини від деформації і продавлювання. Будучи природним матеріалом, брус корисний для людини, адже створює благотворний клімат в приміщенні, що робить його незамінним при використанні в меблевій промисловості.
Матеріал для підкладки
В якості тканини для підкладки можуть використовуватись різні матеріали, як натуральні, так і штучні. Це можуть бути сатин, саржа, віскоза, трикотаж, поліестер і полівініл. Але, як правило, найбільш доцільно виготовляти підкладку для м'яких меблів з міцних і щільних штучних тканин, які добре справляються з поставленими перед ними завданнями, а саме: стійкі до стирання і механічних навантажень, мають «дихаючу» здатністю і пропускають вологу, а також мають приємний зовнішній вигляд.
При складанні/розкладанні меблів підкладка з'являється в зоні видимості, тому вона повинна гармоніювати з основною тканиною. А отже її колір зазвичай підбирається в тій же гамі. Коричнева підкладкова тканина підходить під меблі відповідних відтінків, сіра — під сіру або білу тощо. Якщо підкладковий матеріал використовується з функціональної точки зору, він не повинен швидко стиратися або ж рватися.
Якісні й екологічно чисті підкладкові матеріали є гарантією того, що внутрішнє наповнення м'яких меблів буде служити довго і справно.
Пружинний блок
Пружинний блок відповідає за пружність і твердість матраца, тобто за те, наскільки вашому тілу буде зручно сидіти або лежати на ньому, отже впливає на навантаження на хребет, загальне самопочуття і здоров'я.
На даний момент існує 2 типу пружинних блоків. Розглянемо кожен з них детальніше.
Пружинний блок "Боннель" представляє собою безперервне плетіння пружин, що робить їх залежними одна від одної. Такі блоки виникли давно, і хоча все ще зберігають свою популярність, вже вважаються такими, що віджили своє. Причина в тому, що ортопедичний матрац, створений на основі технології «Боннель», не надає потрібний ефект в повній мірі, оскільки при натисканні на одну з пружин в процес залучаються і всі сусідні області, а це не дозволяє матрацу точно реагувати на положення тіла. Але оскільки «Боннель» має перевагу у вигляді невисокої ціни, попит на такі матраци все ще великий.
Пружинний блок "Pocket spring" - це незалежні одна від одної пружини, кожна з яких, заздалегідь стисла на 20%, знаходиться в своєму чохлі, зробленому з щільного матеріалу. Таким чином робота кожної з пружин не залежить від її сусідів, що дозволяє правильно розподілити навантаження тіла, а також домогтися високої точкової еластичності. Матраци, в яких використовується даний пружинний блок, ідеально повторюють контури тіла, що гарантує відпочинок м'язам, комфорт для хребта і максимальну зручність для людини незалежно від пози, яку вона приймає.
Термоповсть
Термоповсть - це нетканий матеріал, що складається з суміші натуральних (вовна, льон, бавовна, джут) і синтетичних волокон (акрил і поліпропілен). Пресується повсть при температурі 190 градусів, що надає їй необхідну для використання в меблевій промисловості міцність.
Термоповсть використовується в якості захисту верств ортопедичного матраца або дивана від зіткнення з пружинним блоком. Завдяки міцності і зносостійкості повсті, матрац надійно захищений від негативних наслідків контакту з пружинами, що сприятливо позначається на збереженні властивостей матраца, а також на терміні його служби. Термоповсть - екологічно чистий матеріал, до того ж він добре поглинає шуми і вібрації, а використаний в якості обтягування пружин або пружинних блоків, надає виробам м'якість і зберігає їх форму.
Таким чином, використання термоповсті при внутрішньому наповненні м'яких меблів підвищує ортопедичні властивості матраца, а також перешкоджає його швидкому зносу і псуванню.
Пінополіуретан
Пінополіуретан (або ж поролон, ППУ) являє собою об'ємний, пористий матеріал, який використовується при виготовленні матраців та м'яких меблів. Загальний обсяг повітря в осередках доходить до 98%, забезпечуючи таким чином еластичність і пружність матраца.
Крім матраців, поліуретан використовується і в інших частинах м'яких меблів. Сидіння, спинка, підлокітники - ці складові, як правило, повністю заповнені пінополіуретаном.
Меблевий пінополіуретан можна умовно поділити на блоковий (поролон) і формований (еластичний ППУ).
Щоб отримати поролон, змішується і спінюється велика кількість компонентів. Виходять масивні блоки, які розрізаються на аркуші різної товщини або відразу ж на готові вироби. Поролон не володіє супер-еластичністю, будучи надмірно стиснутий, він при відновленні втрачає частину своїх первинних властивостей.
Еластичний поліуретан виходить у готових формах аналогічним шляхом, але компоненти беруться в інших пропорціях. На виході отримуємо однакові за формою вироби, які зовні відрізняються від поролону. Цей матеріал значно еластичніший за поролон, більш довговічний і гнучкий.
Найбільш якісні види поліуретану дозволяють матрацу «дихати» і забезпечують рівномірний розподіл тиску тіла. Вони анатомічно повторюють контури тіла, розвантажуючи м'язи і хребет. ППУ гіпоалергенні, не накопичують пил і безпечні для здоров'я людей.
Синтепон
Ще одним популярним наповнювачем є синтепон. Це пружний, легкий, нетканий матеріал, що отримується з поліефірного полотна. Синтепон може виготовлятися термічним (на виході більш якісне волокно) і клейовим способом.
Ряд корисних властивостей синтепону привів до того, що крім наповнювача для м'яких меблів, він широко використовується при виготовленні одягу, в тому числі і дитячого, ковдр, покривал й інших видів текстильних виробів.
Синтепон в м'яких меблях зазвичай використовується для того, щоб накрити шар поліуретану. Синтепон дуже поширений в якості наповнювача для м'яких меблів, адже його пружність і еластичність дозволяють йому успішно надавати меблевим виробам м'якість, рельєфність і рівномірність по усадці.
По суті синтепон являє собою рівномірний настильний матеріал з суцільних акрилових волокон, які розташовуються паралельними пасмами.
Синтепон, при виготовленні якого використовувалась низькосортна сировина, може містити шкідливі домішки. Якісний синтепон відрізняється легкістю, абсолютно нешкідливий і володіє рядом корисних властивостей, які роблять його застосування в меблевій промисловості абсолютно виправданим. Цей матеріал не абсорбує вологу, в ньому не заводиться моль, пилові кліщі і грибки, він довговічний, а також є екологічно чистим і безпечним для людини.
Інф. ddn.ua